Hűtlenség.hu
Mit tegyünk
megcsalás esetén?
Dr. Mészáros Ádám
Párkapcsolati mediátor
Dr. Mészáros Ádám - párkapcsolati mediátor

Megcsal a feleségem. Mit csináljak?

Sok férjtől, férfitól kapok olyan megkeresést, hogy megcsalta a felesége és kétségbeesetten kérdezi, hogy mit is tegyen. Járjuk most ezt a kérdést körbe!

1) Értsük meg, hogy miért történt!

Ha vissza akarjuk hódítani a feleségünket, akkor ahhoz fontos, hogy megértsük, miért is történt hűtlenség.

Sokszor nem arról van szó, hogy valami hiányzott a kapcsolatból! Inkább érdemes érzelmi oldalon érdemes keresni a válaszokat:

  • Kapott-e a társunk elég odafigyelést, megbecsülést, figyelmességet?
  • Érezte-e magát eléggé nőnek mellettünk?
  • Ki tudott-e bontakoznia, tudott-e önmaga lenni mellettünk?

Erről ebben a videóban egy kicsit részletesebben is mesélek:

Nagyon sokan, amikor egy „friss” megcsalás után megkeresnek, kétségbeesve írnak, mert igazából tudják nagyon jól, hogy igenis részük van abban, hogy a házasságban hiányzott az elfogadás, a másik tisztelete, a másik dicsérete, a szelíd kommunikáció.

Hogyha érezzük legbelül, hogy részünkről sok minden elmaradt, akkor itt az idő ezt pótolni. Természetesen ezzel nem tudjuk azt elérni, hogy a feleségünk ilyenkor azonnal vissza akarjon jönni és azonnal változni akarjon. De egyet kell tudni: a külső viszonyban ő általában pontosan azt keresi, amit nem kaphatott meg tőlünk.

 2) Ne nézzük el a történteket!

Sok férfinál látom, hogy felelősnek érzi magát a kialakult helyzetért. Ott legbelül tudja nagyon jól, hogy:

  • csak a családi életet üzemeltette
  • nem figyelt a feleségére
  • csak egy darab eszköznek tekintette
  • nem volt neki elég hálás.

Ezzel az a gond, hogy amikor valakinek vaj van a füle mögött, akkor hajlamos elnézni a hűtlenséget. „Oké, hátraállok, hiszen én tehetek arról, hogy ez történt. Megértem, hogy én hozzájárultam! „Hagyom a feleségemet a maga útján, hiszen miattam nem tudott kibontakozni, önmaga lenni, mellettem nem érezhette magát értékesnek.”

Amit nem szabad, hogy mivel felelősnek érezzük magunkat, elnézzük a történteket. Igen is érdemes kiállni magunkért, hogy:

„Drágám! Megértem, hogy ez történt. Gyere, vállaljunk felelősséget a helyzetért, közösen. Közösen alakult ez ki, közösen hoztuk ezt létre, közösen néztük végig, ahogy a kapcsolatunk ide jutott, ezért közösen kezdjünk el tenni.”

Az ilyen jellegű felelősségvállalást minden férfinak javaslom. Nem erőszakkal, nem agresszióval, hanem egy természetes, magabiztos kiállással.

H valaki behúzza fülét-farkát, pusztán azért mert úgy érzi, hogy ő is hozzájárult a helyzethez, akkor azzal ő is hozzájárul, hogy ez a külső viszony fennmaradjon. Sőt, valószínűleg úgy fogja végignézni a történteket, mint az ember egy filmet a moziban. Kívülállóként, tehetetlenül.

Arra bátorítok tehát minden érintett férjet, hogy vállaljon egy kicsit felelősséget a helyzetért, vegye elő a témát és bármennyire is felelősnek érzi magát, ne elnézze a történteket, hanem őszintén kezdjen el beszélgetni a párjával a történtekről, hogy a megoldás fele lehessen haladni lépésről lépésre.

Kedves Olvasóm!

Ha mélyebben is érdekli a hűtlenség témája, kérem, töltse le és olvassa el most a megcsalás kezeléséről szóló ingyenes minikönyvemet: